Tuesday October 22nd 2019

Od czego zależy wysokość składki OC i AC?

Do najczęściej kupowanych ubezpieczeń komunikacyjnych należy OC oraz AC. Polisa OC jest obowiązkowa, musi ją posiadać każdy pojazd zarejestrowany w Polsce. Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, wielu kierowców decyduje się jednak je wykupić. Wykupienie obu ubezpieczeń to poważny wydatek. Od czego zależy wysokość składki?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Zakres tego ubezpieczenia jest określony przepisami ustawy, jego zakres będzie więc taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisy będą się jednak mogły znacznie różnić ceną, gdyż każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala wysokość składki samodzielnie. Przy wyliczaniu składki OC towarzystwa ubezpieczeniowe biorą szereg elementów. Duże znaczenie ma między innymi wiek kierowcy; już od dłuższego czasu młodzi kierowcy oraz osoby, które dopiero zdobyły uprawnienia do kierowania pojazdem płacą znacznie wyższe składki. Ustalając wysokość składki wiele towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę także to, w jakim województwie został zarejestrowany pojazd.

Od czego zależy wysokość składki OC i AC?

Ubezpieczenie Autocasco

Tak jak w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na cenę polisy Autocasco wpływa kilka czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę w tym przypadku:

◦ rok produkcji, markę i model samochodu;

◦ posiadane zniżki. Osoby, które mogą pochwalić się bezszkodowym przebiegiem wcześniejszych okresów ubezpieczenia, mogą liczyć na niższą składkę.

Ustalając wysokość składki ubezpieczenia Autocasco wielu ubezpieczycieli bierze pod uwagę także to, czy samochód jest garażowany. Niższa składka zostanie zaproponowana tym właścicielom, którzy swoje samochody przechowują w garażu.

Poznaj oferty różnych ubezpieczycieli

Polisę OC czy AC można dzisiaj kupić nie tylko bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym lub u agenta. Dużą popularnością cieszą się ubezpieczyciele typu direct, których specjalnością jest sprzedaż ubezpieczeń przez internet. Przed sfinalizowanie umowy warto zapoznać się z propozycjami kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Na ubezpieczeniu można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

More from category

Jak uzyskać odszkodowanie z OC?
Jak uzyskać odszkodowanie z OC?

Każdy kierowca, który jest jednocześnie właścicielem pojazdu zmechanizowanego, który został zarejestrowany na [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives